Laureati
Facebook >>
CÂȘTIGĂTORII EDIȚIEI A 9-A, 10 - 14 Mai 2017

- Cea mai bună trupă: JAZZ RESIDENCE (Haga, Olanda)
- Cel mai bun instrumentist: PINTÉR PÉTER (Budapesta, Hu)
- Cea mai bună vocalistă: ANITA PETRUESCU (București, Ro)
- Cel mai bun vocalist: SANDU BÁNTAȘ (Iași,Ro)
- Premiu special al juriului: SZÁSZ ÁGNES QUARTET, formație (Budapesta, Hu)
- Premiu special al juriului: FARKAS ZSOLT, voce (Budapesta, Hu)

Felicitări câștigătorilor și le dorim succes în continuare tuturor participanților!


2016
PREMII
● Cea mai bună trupă (premiu împărțit):
D.A.S. TRIO (Ungaria)
ZOLTAN RUGOVICS TRIO (Graz, Austria)
● Cea mai bună cântăreață: NAGY LILI (Szekesfehervar, Ungaria)
● Cel mai buni muzician: BINDER NORBERT (Szeged, Ungaria)
● Prezență scenică: SANDU BANTAȘ (Iași, România)
● Surpriza concursului: ALEX PETRE & VLAD CHIURLEA (București, România)

PREMII 2015
● Cea mai bună trupă: MADE IN 234 (Lituania)
● Cel mai bun vocalist: KOSZORUS KRISZTINA (Târgu Mureș, România)
● Cel mai bun muzician: VÁRALLYAY PETRA (Ungaria)
● Cel mai bun solist solist(premiu împărțit):
ALEXANDRU PADUREANU (București, România)
ROBERT COZMA (Jászváros);
● Cea mai promițătoare trupă(premiu împărțit):
D.A.S. TRIO (Ungaria)
CHRIS DEVIL TRIO (Ungaria)


PREMII 2014
Cea mai bună trupă:
BALOGH TAMÁS QUARTET (Kistarcsa, Ungaria)

Cel mai bun vocalist:
KISGYÖRGY ILKA (Târgu-Secuiesc, România)

Cel mai bun solist instrumentist:
Pianistul FARKAS JÓZSEF (din Egri János Jr. Group, Budapesta, Ungaria)


PREMII SPECIALE
Premiul special al juriului pentru solistul instrumentist:
ROBERT COZMA trombon (Iași, România)

Premiul special al juriului pentru solistul vocal:
ȘTEFAN ALEXANDRU CONSTANTIN (București, România)

Premiul special al juriului pentru solista vocală:
BOLYKI SÁRA (Budapesta, Ungaria)

Premiul special al juriului pentru cel mai tânăr participant:
Contrabasistul JÓNÁS GÉZA (din Egri János Jr. Group, Ungaria)

Premiul special al juriului pentru cel mai original grup:
NEMTI (din Székesfehérvár, Budapesta, Ungaria)

Premiul special al juriului pentru cel mai bun acompaniament:
GYÁRFÁS PÉTER pian (Budapesta, Ungaria)

Premiul special al juriului pentru cea mai bună improvizație vocală:
EGRI JÁNOS JR. (din Egri János, Jr. Group, Budapesta, Ungaria)